Rodinný dom SIGNÁL

Rodinný dom Signál je trojpodlažná budova so suterénom a obytným podkrovím. Je určená na rovinatý, prípadne mierne svažitý pozemok pre 4 - 6 člennú rodinu. Suterén je riešený ako technické zázemie domu so skladovými priestormi príp. miestnosťou pre hobby, prízemie slúži ako denná a podkrovie nočná časť. Obvodové steny sú navrhnuté z keramických pálených tehál Seta prípadne Porotherm. Stropy sú montované keramické. Zastrešenie je navrhnuté dreveným krovom pokrytým betónovou alebo keramickou pálenou krytinou. Najvhodnejšia orientácia RD je hlavným vstupom na Z až S. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu.

 

Počet osôb: 6
Obytné miestnosti: 6
Úžitková plocha: 224,19 m2
Obytná plocha: 99,2 m2
Zastavaná plocha: 113,78 m2
Obstavaný priestor: 685,54 m3
Orientácia hlavného vstupu: S až Z

Rodinný dom KOCMÁL

Rodinný dom KOCMÁL je trojpodlažná stavba so suterénom a obytným podkrovím. Je určená na rovinatý, prípadne mierne svažitý pozemok pre 7 člennú rodinu. Suterén je riešený ako technické zázemie domu so skladovými priestormi, kotolňou a práčovňou, prízemie slúži ako denná a podkrovie nočná časť. Obvodové murivo je navrhnuté z tvaroviek PDT SETA. Stropy sú navrhnuté systémom premac PREFA SUČANY. Zastrešenie je navrhnuté dreveným krovom pokrytým betónovou alebo keramickou pálenou krytinou. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu.

Počet osôb: 7
Obytné miestnosti: 6
Úžitková plocha: 363,03 m2
Obytná plocha: 175,25 m2
Zastavaná plocha: 194,83 m2
Obstavaný priestor: 1 184,60 m3
Orientácia hlavného vstupu: SZ
 

Rodinný dom HOLA

Rodinný dom HOĽA je navrhnutý ako drevodom do horského a podhorského prostredia. Pozostáva zo suterénu prízemia a obytného podkrovia. Suterén, alebo len časť suterénu je možné vynechať, čím dôjde k zníženiu nákladov až natoľko, že stavbu je možné využívať len na víkendové pobyty a na rekreačné účely. Je určená na rovinatý, prípadne mierne svahovitý pozemok pre 4 - 6 člennú rodinu. Suterén je riešený ako technické zázemie domu so skladovými priestormi a miestnosťou pre hobby, prízemie slúži ako denná a podkrovie nočná časť. Obvodové steny sú navrhnuté z dreveného masívu, alebo ako sendvičové steny s vloženou tepelnou izoláciou. Stropy sú trámové drevené, prípadne môže byť na nich aj betónová doska s celodreveným podhľadom. Zastrešenie je navrhnuté dreveným šindľom, prípadne jeho imitáciou - kanadský, lepenkový šindeľ. Najvhodnejšia orientácia RD je hlavným vstupom na JV až JZ. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu, prípadne vypracujeme projekty aj podľa vlastných predstáv zákazníka.

Počet osôb: 5
Obytné miestnosti: 5
Úžitková plocha: 172,77 m2
Obytná plocha: 73,35 m2
Zastavaná plocha: 72,00 m2
Obstavaný priestor: 542,88 m3
Orientácia hlavného vstupu: JV až JZ

Rodinný dom RÁZTOKY

Rodinný dom RÁZTOKY je dvojpodlažná stavba s obytným podkrovím. Je určená na rovinatý, prípadne mierne svažitý pozemok pre 4 - 6 člennú rodinu. Prízemie slúži ako denná a podkrovie ako nočná časť. Dom je spojený s garážou, v ktorej je priestor aj na drobné záhradné náradie. Obvodové steny sú navrhnuté z pórobetónových tvárnic HEBEL. Stropy sú montované . Zastrešenie je navrhnuté dreveným hambálkovým krovom pokrytým betónovou krytinou Bramac. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu.

Počet osôb: 4-6
Obytné miestnosti: 6
Úžitková plocha: 206,1 m2
Obytná plocha: m2
Zastavaná plocha: 146,6 m2
Obstavaný priestor: 860 m3
Orientácia hlavného vstupu: J,JV,V

Rodinný dom RIBÍZ

Rodinný dom RIBÍZ je trojpodlažná stavba s čiastočným suterénom, prízemím a obytným podkrovím. Je určený na mierne svahovitý pozemok. Dom je navrhnutý pre 4 až 6-člennú rodinu. Prízemie slúži ako denná časť s pracovňou a kotolňou, podkrovie ako nočná časť. V centrálnej časti domu je situovaný kozub s teplovzdušnou vložkou a vzduchotechnickými rozvodmi aj do podkrovia, takže v prechodnom období a sychravom počasí možno využívať aj túto alternatívu kúrenia. Obvodové steny sú z pórobetónových tvárnic. Na zastrešenie sa navrhol drevený hambálkový krov s betónovou krytinou. Po dohode s projektantom možno realizovať aj úpravy projektu.

Počet osôb: 4-6
Obytné miestnosti: 8
Úžitková plocha: 238,3 m2
Obytná plocha: 129,2 m2
Zastavaná plocha: 146,6 m2
Obstavaný priestor: 1 010 m3
Orientácia hlavného vstupu: SZ,S,SV

Rodinný dom ORAVA

Samostatne stojaci rodinný dom ORAVA je spojený s pristaveným odpočinkovým komplexom ktrytého bazéna, sauny a garáže. Strecha nad touto časťou je využitá ako terasa, čiastočne prekrytá strechou a drevenou pergolou. Dispozične je dom vhodne rozdelený na dennú časť na prízemí a nočnú časť na poschodí. Stavba je navrhnutá z komplexného stavebného systému Hebel s hrúbkou stien 400 mm. Krov je drevený hambálkový. Dom je spracovaný aj bez bazénu, s pristavenou garážou podľa pôdorysu alternatívneho riešenia.

Počet osôb: 4-6
Obytné miestnosti: 8
Úžitková plocha: 345,5 m2
Obytná plocha: 105,1
Zastavaná plocha: 209,5 m2
Obstavaný priestor: 1 172,0 m3
Orientácia hlavného vstupu: JV,V

Rodinný dom PILSKO

Rodinný dom PILSKO je trojpodlažná stavba so suterénom a obytným podkrovím. Je určená na rovinatý, prípadne mierne svažitý pozemok pre 4 - 6 člennú rodinu. Suterén je riešený ako technické zázemie domu so skladovými priestormi a miestnosťou pre hobby, prízemie slúži ako denná a podkrovie nočná časť. Obvodové steny sú navrhnuté z pórobetónových tvárnic HEBEL. Stropy sú montované keramické. Zastrešenie je navrhnuté dreveným krovom pokrytým betónovou alebo keramickou pálenou krytinou. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu.

Počet osôb: 4-6
Obytné miestnosti: 7
Úžitková plocha: 304,57 m2
Obytná plocha: 108,72 m2
Zastavaná plocha: 147,7 m2
Obstavaný priestor: 1220 m3
Orientácia hlavného vstupu: SV

Rodinný dom SMREKOVICA

Rodinný dom SMREKOVICA je dvojpodlažná stavba s prízemím a obytným podkrovím. Je určený na rovinatý, prípadne svahovitý pozemok s možnosťou dostavania časti suterénu. Dom je navrhnutý ako veľmi nenáročná stavba pre 4 člennú rodinu. Prízemie slúži ako denná a podkrovie nočná časť. Jeho využitie je možné aj ako rekreačná chata. V centrálnej časti domu je situovaný krb s teplovzdušnou vložkou a vzduchotechnickými rozvodmi aj do podkrovia, takže kúrenie v prechodnom období a sychravom počasí je možné aj touto alternatívou. Obvodové steny sú navrhnuté z pórobetónových tvárnic HEBEL. Pri realizácii objektu ako rekreačná chata je možné steny zhotoviť ako zrubovú stavbu, prípadne ako sendvičové steny v drevenej aplikácii. Stropy sú drevené, trámové s doskovým podhľadom a tenkou železobetónovou doskou, na ktorej je drevená podlaha. Zastrešenie je navrhnuté dreveným krovom pokrytým betónovou alebo keramickou pálenou krytinou, lepenkovým prípadne dreveným šindľom. Po dohode s projektantom je možné realizovať aj úpravy projektu.

Počet osôb: 4
Obytné miestnosti: 4
Úžitková plocha: 94,80 m2
Obytná plocha: 60,85 m2
Zastavaná plocha: 65,19 m2
Obstavaný priestor: 420 m3
Orientácia hlavného vstupu: J,JZ

Rodinný dom CHOC

Samostatne stojaci rodinný dom "CHOČ" je spojený s pristavenou garážou, strecha ktorej je využitá ako terasa zo spálne v podkroví. Dispozične je vhodne rozdelený na dennú časť na prízemí a nočnú časť na poschodí, kde sa nachádza oddychový kútik s výhľadom cez presklennú stenu. Na prízemí je vhodne využitý priestor pod schodmi, kde je umiestnená komora a malý plynový , prípadne elektrický kotol. Komora je priamo napojená na kuchyňu pomocou malého schodišťa. Na prízemí sa nachádza aj jedna izba, ktorej využitie je rôzne ako napr. pracovňa, hosťovská izba, izba pre starých rodičov alebo spálňa v prvej etape výstavby rodinného domu, kedy sa stavebník ešte nerozhodne využívať podkrovné miestnosti. Vzhľadom na svoje malé rozmery je vhodný aj na úzke stavebné pozemky. Stavba je navrhnutá z komplexného stavebného systému YTONG s hrúbkou obvodových stien s hrúbkou stien 400 mm a tehly POROTHERM s hrúbkou 450 mm. Krov je drevený hambálkový. Ako alternatívne spracovanie tohto domu je v jeho zadnej časti navrhnutý bazén s malou saunou a garážou. V podkroví je nad touto časťou navrhnutá terasa, ktorá je z časti prestrešená a z časti prekrytá pergolou.

Počet osôb: 4-6
Obytné miestnosti: 8
Úžitková plocha: 212,0 m2
Obytná plocha: 105,1
Zastavaná plocha: 132,4 m2
Obstavaný priestor: 814,3 m3
Orientácia hlavného vstupu: JV,V